Hírek
2018. Március 14. 10:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megtelnek a szállodák az ünnepen
Fellendülőben a belföldi turizmus: az előttünk álló idei első hosszú hétvégére már közel telt házat jegyeznek a szállodák országszerte, valamennyi szállástípusra élénk a kereslet.
Az előfoglalások alapján húsvétkor telítődnek a hotelek vidéken és a fővárosban egyaránt - írja szerdai számában a Magyar Idők.
Elégedettek a szállodások az elkövetkező hosszú hétvége várható forgalmával: az elmúlt tíz napban megugrott a szobafoglalások száma az egész országban a március 15-e körüli napokra - mondta a lapnak Könnyid László, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.
A tapasztalatok szerint az első körben a 3-4 csillagos hotelek telítődnek, de a panzióktól a vendégházig valamennyi szálláskategóriában élénk a kereslet, amely ráadásul területi szempontból is arányos: Észak-Magyarországtól a Dél-Dunántúlig egyaránt bővülni látszik a szállodák forgalma.
A korábbi évekhez képest idén újdonság, hogy immár nem kizárólag a wellnesshotelekben töltött pihenés a népszerű, hanem emellett sokan keresik a természetközeli élményeket, a kirándulásra, túrázásra lehetőséget adó környékeket, a nagyvárosok szállásait és azokat a szolgáltatókat, ahol a néphagyományaink, hazai értékeink is megjelennek a nemzeti ünnep kapcsán, illetve a húsvéti időszakban.
"Igaz, az idei még csak a második alkalom, hogy munkaszüneti nap a nagypéntek, annak hatása már érződik a szálláspiacon, ezen a napon érkeznek ugyanis a legtöbben a hotelekbe. Húsvétkor telt házzal számolnak a szolgáltatók, amely kitarthat az iskolai tavaszi szünet teljes ideje alatt" - mondta az elnök.
Hozzátette, hogy a lendület az ünnepek után sem áll meg: április elején beindul itthon a gyógyturizmus, a külföldiek jellemzően a tavasz közepétől folyamatosan érkeznek a magyarországi fürdővárosokba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
