Hírek
2011. Augusztus 07. 07:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Meteor robbant a magyar légtérben
A Balaton térségében robbanhatott fel a péntek este Magyarország felett északkeleti irányban átsuhanó meteor; a detonációt kísérő villanást és hanghatást országszerte észlelték.
A meteor háromnegyed tíz körül érkezett a magyar légtérbe, s mintegy 3-4 másodperces izzás után darabokra hullott – a robbanás Nagykanizsától Enyingig is elhallatszott, a fényjelenséget pedig Debrecentől Sopronig észlelték. A Blikknek nyilatkozó szakértő, Ladányi Tamás csillagász szerint a meteor még a levegőben több darabra hullott, s elképzelhető, hogy törmelékei Magyarországon értek földet. Legutóbb 2010. február 28-án észleltek Magyarországon hasonló nagyságú és fényerősségű meteort – a hullócsillag átrepült az ország felett, s valahol Szlovákia területén semmisült meg.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
