Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2012. Július 03. 05:00, kedd | Bulvár
Forrás: MTI

Mobiltelefonálókat ütött agyon villám

Mobiltelefonálókat ütött agyon villám

Nagy valószínűséggel mobiltelefonálás miatt csapott villám négy nőbe Németországban.

Hármat agyonsújtott, a negyedik asszonyt egy kórházi intenzív osztályon ápolják. A 41, 50, 66 és 67 éves nőket Korbach városa mellett egy golfpályán érte a vihar, amely elől egy faházba menekültek. Bár a menedékkunyhót magas fák övezik, a villám mégsem azok egyikébe csapott bele, inkább a mobiltelefon "vonzotta".
A balesetnek szemtanúja volt mind a négy nő férje, akik a történtek ellenére kénytelenek voltak szintén használni telefonjukat, hogy mentőt hívjanak. Nekik nem esett bajuk.
A "mennykő" egyébként olyan erővel csapott a kunyhóba, hogy valósággal kirobbantotta annak ablakait, messzire repítve az üvegszilánkokat. Becslés szerint a villám 300 ezer voltos lehetett.
"Okosabb lett volna kikapcsolni a mobilokat" - idézte Jörg Virnich rendőrségi szóvivőt az austriantimas.at című osztrák hírhonlap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 15:00, csütörtök | Bulvár

Sziget - Újra lesz mínusz egyedik és nulladik nap

Mások mellett Skrillex, a Bring Me The Horizon, a Florence + The Machine, Zara Larsson és Lewis Capaldi is fellép az idei Sziget fesztiválon.

2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár

Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken

Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.

2026. Április 27. 07:40, hétfő | Bulvár

A Guardian értesülése szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát

Folyamatosan szállnak fel Bécsből olyan magánrepülőgépek, amelyek állítólag az Orbán-kormány idején meggazdagodottak vagyonát szállítják

2026. Április 24. 17:00, péntek | Bulvár

Május 8-án rendezik meg a Magyar Fagylalt Napját

Május 8-án rendezik meg a Magyar Fagylalt Napját, amelyhez a tervek szerint mintegy háromszáz cukrászda és fagylaltozó csatlakozik országszerte.