Városlista
2023. május 30, kedd - Zsanett, Janka

Hírek

2023. Április 01. 08:22, szombat | Belföld
Forrás: mti

Netrisk: 52 ezer forint fölé nőtt a kgfb-átlagdíj

Netrisk: 52 ezer forint fölé nőtt a kgfb-átlagdíj

Rekordra, 52 322 forintra emelkedett a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb) átlagdíja március elején - közölte a Netrisk az MTI-vel pénteken.

Az online biztosításközvetítő Netrisk kgfb-indexe szerint - amely a cég adatain alapul - egy év alatt 8,8 százalékkal nőtt az átlagos kgfb-díj.

Az átlagos casco-díj a 2023 első kéthavi adatok szerint 15 százalékkal 136 ezer forintra nőtt az egy évvel korábbi 119 ezer forintról - közölték.

Az autóbiztosítások, ezen belül a kötelező felelősség- és casco-biztosítások díját nagyban meghatározza az új és a használt autók, valamint az alkatrészek árának alakulása. A pandémia eredményeként pedig komoly problémák léptek fel az ellátási láncokban, így az autógyártók nem tudták kiszolgálni a keresletet, ami felfelé hajtotta az árakat - írták.

A Netrisk a KSH adatait idézte: eszerint az új autók árának egy évre visszatekintő emelkedése csak az idén februárban 23,9 százalék volt, míg a megelőző évek februári 12 hónapra visszatekintő második havi árindexe 7,3, 12,1, és 3,7 százalék volt, ami azt jelenti, hogy 2019-hez képest több mint másfélszeresére nőtt az idén.

A Netrisk adatai szerint a kgfb átlagdíja 2019 első két hónapjához képest, amikor 41 ezer forint volt, 27 százalékkal emelkedett 2023 azonos időszakára. Eközben a casco ennél nagyobb mértékben, 42 százalékkal drágult, 2019-ben 96 ezer forint volt.

Az idei év első két hónapjában a Netrisknél 82 ezer, 2019 azonos időszakában 66 ezer új kötelező felelősségbiztosítást kötöttek.

Felhívták a figyelmet arra: az átlagos díjak emelkedése miatt fontos a kínálat áttekintése a szerződéskötés előtt, mert a biztosítók eltérő árazási politikája miatt ugyanarra az autóra jelentős eltérések lehetnek az ajánlatok között.

A Netrisk online biztosításközvetítőt 1994-ben alapították, regisztrált ügyfeleinek száma meghaladja az egymilliót.

Fotó: Netrisk.hu

Címkék: biztosítás

Ezek érdekelhetnek még

2023. Május 30. 13:38, kedd | Belföld

Katasztrófavédelem: 85 ezer hektárom irtják a héten a szúnyogokat

A héten 85 ezer hektárnyi területen irtják a szúnyogokat a szakemberek - tájékoztatta a szúnyoggyérítési program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden az MTI-t.

2023. Május 30. 13:30, kedd | Belföld

A NATO elítéli a KFOR-csapatok elleni támadásokat Észak-Koszovóban

A NATO vasárnap este kiadott sajtóközleményében elítélte a parancsnoksága alatt működő koszovói békefenntartó erő, a KFOR katonái ellen elkövetett provokálatlan támadásokat Észak-Koszovóban, amely során több katona megsebesült.

2023. Május 30. 13:24, kedd | Belföld

Költségvetés 2024 - Jövőre is brutális összeget költ a kormány a rezsivédelemre

Benyújtották a parlamentnek a 2024-es költségvetési törvényjavaslatot, amely a védelem költségvetése lesz - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter kedden Budapesten az Országházban.

2023. Május 30. 10:56, kedd | Belföld

Rendőrökre támadtak a gyámügyintézés során - Videó