Hírek
2019. Október 10. 15:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
NVI: 29 ezer átjelentkező szavazna vasárnap
Több mint 29 ezren jelezték szerda délután 16 óráig, hogy vasárnap nem a lakóhelyükön, hanem bejelentett tartózkodási helyükön akarnak szavazni
- derül ki a Nemzeti Választási Iroda internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu csütörtök reggeli adataiból. Öt évvel ezelőtt 18 ezer átjelentkezéssel szavazó volt.
A vasárnapi voksolásra csak az jelentkezhetett át másik magyarországi településre, aki a választás kiírása előtt legalább harminc nappal (vagyis június 26-áig) létesített tartózkodási helyet, és a tartózkodási hely érvényessége legalább a szavazás napjáig tart.
Az átjelentkezési kérelmeket szerdán 16 óráig kellett benyújtani, ezt a csütörtök reggeli adatok szerint összesen 29 117-en tették meg.
Az átjelentkezők annak a településnek a jelöltjeire szavazhatnak, ahová átjelentkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
