Hírek
2012. Szeptember 13. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nyakunkon a spekuláció - drágulnak a pékáruk
Már csaknem húsz százalékkal többet kell fizetni a pékárukért a kis boltokban.
A sütödéknek ugyanakkor a nagy üzletláncokkal még meg kell egyezniük. Hasonló a helyzet a többi élelmiszer esetében is: már zajlik a drágulás, de a kereskedelem ellenállása miatt jóval kisebb az áremelkedés, mint ahogy a feldolgozók szeretnék – írja a Magyar Nemzet.
Úgy tűnik, sikerül a kereskedőkkel megegyezni a pékáruk árának emeléséről. A piac felét a kezükben tartó kis boltoknak már szeptember elsejétől mintegy ötödével drágábban szállítjuk termékeinket – mondta a lapnak a Magyar Pékszövetség elnöke. Septe József kifejtette, megrendelőik egy másik nagy csoportjával szeptember 17-i áremelésben egyeztek meg, az országos üzletláncokkal pedig október elsejéig szeretnék elfogadtatni a drágulást. Ugyanakkor még be sem fejezték a kereskedőkkel a tárgyalásokat, a malmok máris újabb tízszázalékos lisztáremelést jeleztek. A pékek által érvényesített áremelés persze nem jelenti azt, hogy ugyanennyivel emelkednek a fogyasztói árak, hiszen a kereskedők maguk döntik el, mennyit hárítanak át a vevőkre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 09:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: rendszerváltó népünnepély lesz szombaton Budapesten
2026. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld
Kora nyáriasan kezdődik a hét, de a hét közepén lehűlés és eső érkezik
Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar.
2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
