Hírek
2012. Április 19. 14:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Országonként is más a gyorséttermi ételek sótartalma
Gyakran magas és országonként is változik a gyorséttermi ételek sótartalma – állapították meg egy nemzetközi felmérésben.
A Canadian Medical Association Journal című szakfolyóiratban ismertetett felmérést hat országban, Kanadában, az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Ausztráliában és Új-Zélandon folytatták le. Elizabeth Dunford kutatásvezető elmondta, hogy az ételek sótartalma jelentősen különbözött, egyrészt az étel típusa miatt, de étteremlánconként, sőt országonként is.
A McDonald’s csirkefalatkái például adagonként 1,7 gramm sót (680 milligramm nátriumot) tartalmaztak Kanadában, és 1,5 grammot az Egyesült Államokban, míg Nagy-Britanniában csak 0,6 grammot. A többi három országban a két szélső érték között volt a csirkefalatok sótartalma. A tanulmány szerzői úgy vélik, hogy szerepe lehet az eredmény alakulásában a brit egészségügyi kormányzat igyekezetének is, amellyel csökkenteni kívánja a lakosság sófogyasztását.
A gyorsétteremlánc szóvivője a tanulmány hiányosságaként említette, hogy 2010-es adatokat tartalmaz. „Azóta már 10 százalékkal csökkentettük a sótartalmat az Egyesült Államokban kínált csirkemenüink többségében, legutóbb éppen a csirkefalatokban” – mondta. Becslések szerint az amerikaiak sófogyasztásának mintegy négyötöde nem az ételek utósózásából származik, hanem az élelmiszeripar által gyártott kész ételekből.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
