Hírek
2011. Június 14. 21:27, kedd | Helyi önkormányzati
Pedagógus életutak és verseny az internettel
A pedagógus pálya kitüntetett életút – lehet. Hogy mennyire, az kitűnik a dunaújvárosi díjazottakat méltató rövid, tömör, nyilvános ismertetésekből. A felcseperedő generációk a legértékesebb útravalót – amely indíttatásuk, si
Dunaújvárosban Apáczai Csere János születésnapján 2011-ben Cserna Gábor polgármester belefoglalta köszöntőjébe, hogy gyakorló pedagógusként őszintén mondhatja, hogy az egyik legszebb pálya a pedagógusoké. Nem maradt ki a köszöntőbeszédből Ráczné Joó Márta, akitől hajdan ő is nagyon sokat tanulhatott. Nem maradt ki a köszöntőből az iskolák technikai dolgozóinak meglehetősen fontos szerepe a tanintézetek miliőjének megteremtésében.
A beszéd további – elkalandozó – gondolatai között említést érdemel, hogy jó elgondolásnak minősítette az általános iskolák állami átvételének lehetőségét, majd ugyanilyen lehetőség felvillantását a kórház esetében. Visszatérve az eredeti gondolati síkra szólt a polgármester több dunaújvárosi iskolaépület kvázi, vagy teljes kiürüléséről, ami megkövetelte az ismert átszervezéseket.
Az oktatás legjobbjainak, a pedagógus életpályájukat befejezőknek méltatása és a díjak átadása után Kiss András, az oktatási, kulturális, ifjúsági és sport bizottság elnöke (aki ugyancsak pedagógus) mondott pohárköszöntőt a pezsgős koccintás előtt. Ő a pedagógus pálya szépségére azzal is utalt: hol máshol fordul elő, hogy híres művészek, tudósok említik visszaemlékezésükben azt a tanárukat, akinek köszönhetik, hogy azzá lettek, akik. A mai kihívások közt pedig a legfontosabbnak nevezte a versenyt az internettel.
Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése 2011-ben az alábbi díjakat adományozta:
„Dunaújváros Érdemes Pedagógusa” díjban részesült
-Kondor László
-Pocsai Mária Andrea
„Dunaújváros Oktatásügyéért díjban részesült
-Bedi Ildikó
-Könyves Lászlóné
-Tóta Zoltánné
-Vass Józsefné
-Vincze Erzsébet
„Pedagógus Életpályáért Emlékérem” díjban részesült
-Ádám Sándor
-Buzási János
-Fülöp Ferenc
-Füredi János
-Gaálné Pásztorka Anna
-Horváth Béla
-Keszler Ágnes
-Kósa Mihály
-Könczöl Margit
-Laufer Lajos
-Nagy Istvánné
-Oroszné Garami Zsuzsanna,
-Papp Jenő,
-Sárköziné Szumzer Erzsébet,
-Smuk Imréné,
-Szemere István
-Urbán Lászlóné
-Varga László.
*****
I. „Dunaújváros Érdemes Pedagógusa” díjak
Kondor László:
Tanári diplomáját 1974-ben matematika-fizika szakos középiskolai tanár szakon szerezte, ezeket a tantárgyakat oktatta pedagógus pályája első időszakában, először a közös igazgatású Dr. Münnich Ferenc Gimnázium és Szakközépiskola tanintézményben. Az 1975/1976-os tanév már jelentős fordulatot hozott tanári pályáján, ugyanis új épületben, önálló intézményként kezdte meg működését a Közgazdasági Szakközépiskola, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakmunkásképző Iskola, Gyors-Gépíró Iskola, melynek alapító tagja, s kezdetektől vezető szerepet betöltő munkatársa.
Kezdeményezésére jött létre a szakmunkástanulók Fejér megyei matematikaversenye, közreműködött a 8. osztályosoknak szervezett Németh Margit Matematikaverseny megalapításában. Szakmai munkája alapján 1997-ben a dunaújvárosi főiskola vezetésétől felkérést kapott matematika tantárgy oktatására, ahol színvonalas szaktanári munkáját 2001-ben Címzetes Főiskolai Docens cím adományozásával ismerték el.
Kondor László igazgató, matematika-fizika szakos tanár és matematikus a dunaújvárosi Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium alapító tagja, elhivatott pedagógusa. Évtizedek óta önzetlenül és nagy szakértelemmel szolgálja a közoktatás és szakképzés megújítását, miközben önmagát is folyamatos megújulásra készteti. Tevékenysége során különös gondot fordít a tehetséges diákok tudásának gyarapítására, felsőoktatásban való továbbtanulásuk elősegítésére, a helyi főiskola docenseként figyelemmel kíséri további sorsukat. Vezetésével a közoktatási intézmények országos értékelési rangsorában tantestületünk oktató-nevelő munkája a továbbtanulásra való felkészítésben, az érettségi eredményekben, a pedagógiai hozzáadott értéket tekintve példamutatóan kiemelkedő. Kondor László igazgató, a matematika - fizika - számítástechnika oktatása, oktató-nevelő munkája, a szakképzés, az intézményvezetés és a tudományos munkásság területén végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként „Dunaújváros Érdemes Pedagógusa” díjban részesül.
Pocsai Mária Andrea
a dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium ének-zene, matematika szakos tanára. Felsőfokú tanulmányait 1987-1991 között a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola ének-zene-matematika szakán végezte, majd a Szegedi Tudományegyetemen okleveles ének-zene tanári képesítést szerzett. Tanári munkáját 1991-ben Dunaújvárosban kezdte a Móricz Zsigmond Ének-Zenei Általános Iskolában, ahol az iskola kiskórusát vezette. A következő évben került a dunaújvárosi Széchenyi István Gimnáziumba, ahol a női kar megalapításával kezdte karnagyi munkáját. 1995-ben vette át a vegyes kar irányítását, amely a régi hagyományok miatt megtisztelő, de igen felelősségteljes feladat a Széchenyiben. Jelenleg két kórusa van. Kórusaival az országos Éneklő Ifjúság országos minősítőn arany minősítést kapott 1995 óta minden évben.
Pocsai Mária munkáját kimagasló színvonalon végzi. Az iskola ismert és elismert tanára, aki hozzájárul a város hírnevének öregbítéséhez is. Nem pusztán a karnagyi munkája kimagasló, hanem hétköznapi pedagógusi munkáját is lelkiismeretesen végzi, a matematika területén is felkészült, diákjai kedvelik.
Az iskola kulturális életének egyik alakítója, a művészet értésére és befogadására neveli diákjait, bekapcsolódik minden segítő programba, önkéntes munkába. Zsűritagként is megjelenik neves versenyeken.
A sokszínű, intenzív alkotó és szervező munkája alapján, kimagasló pedagógusi habitusa és példaadó munkája elismeréseként, „Dunaújváros Érdemes Pedagógusa” díjban részesül.
II. Dunaújváros Oktatásügyéért Díjak:
Bedi Ildikó
A Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium szakmai igazgatóhelyettese, a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán szerzett diplomát gyorsírás - gépírás szakos tanárként. A Rudas középiskolában, 1975-ben, alapító tagként kezdte pedagóguspályáját, ahol felkészültsége, szakmai tudása hamar megmutatkozott. A mechanikus, elektromos, elektronikus írógépeken, majd ügyviteli automatákon történő gépírásoktatás után 1992-től tért hódított a gépírás számítógépen való tanítása. Kollégájával együtt gépírási programot írt, amit ma már az ország több iskolája is eredményesen alkalmaz az oktatásban. 1993-ban nagy szakmai hozzáértéssel tervezte az iskola tanirodájának berendezését, amely országosan még ma is példaértékű. A korszerű gyakorlóhely szakmai tantervének kidolgozásában is aktívan részt vett, mint a taniroda akkori vezetője.
Nagyon sok energiát fektet az iskolában folyó szakképzés szervezésébe, vezetésébe, és közben az oktatásban is teljes erőbedobással dolgozik. Osztályfőnökként is az alaposság, a körültekintés jellemzi, az osztályait demokratikusan, a közösségért való tenni akarásra és szakmaszeretetre nevelte.
Több kitüntetést is kapott, többek között 1991-ben Miniszteri Dicséretet, 2007-ben Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkeresztet adományoztak számára.
A több mint három évtizedes pedagógus életpályája alatt kifejtett kiváló oktató-nevelő munkájáért, valamint sokrétű, aktív közösségi tevékenységének elismeréseként, Dunaújváros Oktatásügyéért díjban részesül.
Könyves Lászlóné
Negyvenedik éve tevékenykedik óvodapedagógusként, 32 éve a dunaújvárosi óvodák dolgozója. Megbízható, pontos, nagyon jó közösségi ember, aki lelkiismeretesen és jó meglátásokkal segíti a kollektíva munkáját. Szakmailag nagy tudású, folyamatosan megújulni képes. Szívesen vállal gyakorlatvezetői, mentori munkát, sokéves tapasztalatait átadja a főiskolás hallgatóknak, pályakezdő óvodapedagógusoknak. Mentori munkája példaértékű, előremutató. Adminisztratív feladatait pontosan, naprakészen, tudatosan és átgondoltan végzi.
A Magyarországi Freinet Egyesület tagja, a régiós találkozók lebonyolítását ötleteivel, szakmai tudásával gazdagítja. A szülőkkel nagyon jó nevelőpartneri viszonyban van, sokéves tapasztalataival, gyakorlati ötleteivel segíti a gyermeknevelést. Munkája során mindig az óvodás korú gyermekek harmonikus személyiségfejlődését tartotta szem előtt. Munkája, személyisége, a gyermekekhez és a kollegákhoz való viszonya példaértékű a nevelőtestület számára. Derűlátó, pozitív hozzáállása, víg kedélye sokat jelent a közösség számára a mindennapokban.
Több évtizedes magas színvonalú és példaértékű munkájának elismeréseként, Dunaújváros Oktatásügyéért díjban részesül.
Tóta Zoltánné
1984. augusztus 16-án friss magyar-orosz szakos diplomával került az akkori Ságvári Endre, mai nevén Szilágyi Erzsébet Általános Iskolába. A tantestületbe nagyon hamar beilleszkedett, a kollégák és a diákok egyaránt megszerették a kedves, halk szavú tanár nénit.
Kezdettől fogva osztályfőnökként fáradhatatlan munkájával irányítja a rábízott tanulók sorsát, akiket mindig partnerként tekint az oktatás-nevelés folyamatában. Diákjai évek múlva is visszalátogatnak hozzá, beszámolnak életük alakulásáról, és hálával gondolnak Éva nénire, az „igazi pedagógusra”, akitől olyan sok segítséget, emberséget, megértést és példamutatást kaptak az általános iskolában eltöltött évek alatt.
Tevékenyen részt vesz az iskolában rendezett anyanyelvi, vagy idegen nyelvi városi versenyek szervezésében, a nyelvvizsgára való felkészítésben, valamint a szabadidős programok tervezésében és lebonyolításában is. Rendkívüli aktivitására jellemző, hogy a magas szintű oktató-nevelő munka mellet egyéb feladatokban is önként vállal szerepet.
Minden tevékenységét kreativitás, gondos precizitás jellemez, kollégáival is nagyon jó a kapcsolata, elismert egyéniség a tantestületben, az iskolavezetés bármikor számíthat a munkájára. Kiemelkedő szakmai, pedagógusi munkája elismeréseként Dunaújváros Oktatásügyéért díjban részesül.
Vass Józsefné
Sokféle szakmai területen tevékenykedett, míg 2005. január 01-től portásként helyezkedett el a Dunaferr Szakközép- és Szakiskolában. Feladatait hosszú évek óta odaadóan és lelkiismeretesen végzi. A napi feladatok mellett igyekszik mindig előre dolgozni a munka gördülékenyebbé tétele érdekében. Az iskolai rendezvények előkészítésének aktív részese, az egyik oszlopos tagja. Önzetlenül segíti a pedagógusok és a gazdasági dolgozók munkáját.
Olyan egyéniség, hogy mindenkivel könnyen megtalálja a megfelelő kommunikációs lehetőségeket. Egyéniségével, hozzáállásával megnyugtató színfoltja az iskolának.
Munkájára minden esetben számíthat a középiskolai kollektíva.
A közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött 11 éves kiemelkedő munkája elismeréseként Dunaújváros Oktatásügyéért díjban részesül.
Vincze Erzsébet
A Marosvásárhelyi Pedagógiai Főiskola magyar-román szakán végzett. A főiskola elvégzése után 3 évig ovónéni volt a Duna deltában, távol a szeretteitől, majd hosszas utánajárás után hazakerült Arad megyébe a határ melletti Kisperegre, ahol magyartanárként dolgozott.
1990. augusztusban áttelepült Magyarországra. A volt Mező Imre Általános iskolában kezdett tanítani, 1991. augusztus 16-án kapta meg kinevezését. 1996 szeptemberétől a Gárdonyi Géza Általános Iskola pedagógusa. Igyekezett mindig lépést tartani a korszakkal és sok képzésen vett részt.
1993 januárjában kapta meg a magyar állampolgárságot, és ez meghatározta további életét.
Az elmúlt években több alkalommal kaptak tanítványai Apáczai-díjat, mellyel oktatói munkáját ismerték el. Osztályfőnökként mindig fontosnak tartotta tanítványai sorsát. Nagy szeretettel, türelemmel és odafigyeléssel foglalkozott a rá bízott gyerekekkel. A szülőkkel mindig jó kapcsolatot ápolt, rendszeresen bevonta őket a közösség munkájába. A tanórákon kívül számtalan programot szervezett tanítványainak például osztálykirándulások, nyári táborok, színházlátogatások formájában. A nyári napközis táborok egyik fő szervezője volt. Több mint 10 éven keresztül gondoskodott a gyerekek tartalmas időtöltéséről. Jó kapcsolatai vannak nevelőtársaival, pedagógus kollégáival, segítségére mindig mindenki számíthat.
Példamutató és lelkiismeretes munkájának elismeréseként Dunaújváros Oktatásügyéért díjban részesül.
- Dunaújváros Életpályáért Emlékérem díj
Ádám Sándor
1981 óta dolgozik a Hild József Szakközépiskolában, illetve annak elődjében. Ebből 19 évet tevékenykedett vasbetonkészítő szakoktatóként, valamint 2000-től a speciális tagozaton tanított szakelméletet és látott el gyógypedagógiai feladatokat. Türelmes, higgadt pedagógusként diák és kolléga egyaránt számíthatott rá. Számos sikernek lehetett részese szakoktatóként és elméleti tanárként a különböző szakmai versenyeken. Nagy szerepet vállalt a speciális tagozat kabinetrendszerének kialakításában, felszerelésében és működtetésében. A kollégák és a tanulók szeretete igazolja, hogy Ádám Sándor a szó legnemesebb értelmében pedagógus és igazi szakember. A Szakiskolai Fejlesztési Programban méltóképpen képviselte az iskolát, saját tagozatát, és a TISZK indításakor is helytállt. A Szakközépiskola teljes kollektívája hálás neki azért, hogy nyugdíjas kora ellenére kisegítette őket, amikor szakemberhiánnyal küzdöttek.
A magas színvonalú, lelkiismeretes és példaértékű munkájának elismeréseként, Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Buzási János
1976. május 15. óta, több mint 35 éve végez eredményes és áldozatos oktató-nevelő munkát a Dunaferr Szakközép-és Szakiskolában. Előtte több éven keresztül szerzett tapasztalatokat a Vízügyi Építő Vállalatnál Budapesten.
Munkájában, szakoktatóként lakatos, hegesztő és bádogos szakmákban alapozó és szakmai oktatást végzett, több tanévben géplakatos és hegesztő szakelméletet tanított. Oktatásvezetőként valamennyi szakma és gyakorlati képzőhely gondozója.
Tanulói rendszeresen szerepeltek országos versenyeken, jó felkészültségük eredményeként hárman kaptak soron kívül szakmunkás bizonyítványt.
Buzási János egész életpályáját a gyermekközpontú nevelés és oktatás, és ezen belül az új és korszerű módszerek, megoldások keresése és megvalósítása szőtte át. Rendszeresen részt vesz szakmai továbbképzéseken, konferenciákon. Mindenre nyitott, szereti elsőként megismerni az új dolgokat, módszereket és kollégáitól is hasonló mentalitást várt el. A korszerű ismereteket beépíti a mindennapi munkájába.
Gyermekbarát gondolkodás módjának, demokratikus, innovatív, lelkiismeretes stílusának, több évtizedes, kimagasló pedagógus munkásságának elismeréséül Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Fülöp Ferenc
1990-ben lett a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola géplakatos szakoktatója.
Szakmai felkészültsége sokrétű, munkájában pontos, precíz, a kapcsolata közvetlen.
2006-ban részt vett a „MENTOROK A HÁTRÁNYOS HELYZETŰ GYERMEKEKÉRT” akkreditált pedagógus - továbbképzési programban.
Munkájában, mint szakoktató, alapozó és szakmai oktatást végez, a szakképzésben, a technikusképzésben és a felnőttképzésben egyaránt.
A tanulók üzemi munkáinak szervezésében és koordinálásában mindig kiemelkedő szerepet vállal, elősegítve ezzel jobb, életközelibb felkészültségüket, megkönnyítve munkába állásukat.
Az eltelt közel huszonegy év alatt 14 tanulója indult a SZAKMA KIVÁLÓ TANULÓJA versenyen, közülük 8-an szereztek soron kívül szakmai képesítést.
Az általa képzett szakemberekkel találkozhatunk úgy a ISD DUNAFERR Zrt. mint a Hamburger Hungária területén, valamint a városban és környékén működő kisebb - nagyobb üzemekben, vállalkozásokban egyaránt.
A szakképzésben eltöltött közel 21 éves kiemelkedő munkája elismeréseként Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Füredi János
a Bánki Donát Szakközépiskolában 1971-ben szerezte meg érettségi vizsgáját, majd jelentkezett a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolára. Esti tagozaton tanult, ezért az akkori jogszabályoknak megfelelően behívták katonának. Ez egyfajta törést eredményezett tanulmányaiban. Leszerelés után megnősült, és immár dolgoznia is kellett.
1976-ban Bene Károly igazgató úr műszaki oktatót keresett, ezért Füredi János is pályázott az állásra. Több jelentkező közül választották ki, és 1976. március 1. óta a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola tantestületét erősítette.
1979-ben megszerezte szakoktatói diplomáját a Miskolci Egyetem Dunaújvárosi Főiskolai Karán.
Pályafutása során rengeteg tanuló került ki a kezei közül az iparba, és nagyon sok fiatalt készített fel szakmai tanulmányi versenyekre. Ennek köszönhetően 1990-ben miniszteri dicséretben részesült, amikor a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen 2. helyezést ért el egy általa felkészített tanuló.
A kollégái tisztelik, becsülik, elfogadják véleményét. 25 éven keresztül segítette vezetői, munkatársai munkáját, képezte saját magát és a tanulókat.
Az oktatásban, szakképzésben eltöltött 36 éves kiemelkedő munkája elismeréseként Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Gaálné Pásztorka Anna
1974-1979 között a Dunaújvárosi Kohász Torna Szakosztályában utánpótlás edzőként dolgozott. Első tanítványai között Pánczél Miklós és a későbbi olimpiai helyezett Supola Zoltán nevelő edzője volt több éven keresztül.
1977-1992-ig a Ságvári Endre Általános Iskola testnevelő tanára. Itt egy olyan közösségben dolgozott, akiknek szakmai munkáját országosan is elismerték. Az itt eltöltött 15 év során atlétikai csapatai a diákolimpiai versenyeken mindig eljutottak az országos döntőkig.
1992-2001 között a Barátság Általános Iskola testnevelő tanára. Az országosan elsőként bevezetett mindennapos testnevelés alapítója, tematikájának egyik kidolgozója volt.
2001-től a Gárdonyi Géza Általános Iskola testnevelő tanára, a korábbi sikerei pedig tovább folytatódtak.
Következetes, határozott, ambiciózus minden újra nyitott pedagógusként végzi munkáját. Számára legfőbb érték a gyermek. Legfőbb feladatának az egészséges, sikeres ifjúság nevelését tartja.
Példás munkafegyelme, a pedagógiai munka iránti elkötelezettsége, kiváló szakmai felkészültsége elismeréseként, Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Horváth Béla
Történelem szakos tanárként 1980 óta dolgozik a Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskolában.
Kiváló szakmai felkészültségű, lelkiismeretes, megbízható pedagógus. Évtizedeken át ellátta az iskolai könyvtárral kapcsolatos teendőket is.
Szaktanári feladatát mindig magas színvonalon végezte, az óravezetésére jellemző volt a lendületesség, határozottság. Magyarázatai világosak, gondolatmenete jól követhető, korhű szemléltetései legendásak. Kitartóan foglalkozik úgy a gyengébb, mint a jobb képességű tanulókkal, évek óta tart emelt szintű érettségire felkészítő foglalkozásokat is, tanítványai közül többen kiváló eredménnyel teszik le az emelt szintű történelem érettségi vizsgát. Egyes tanítványai megyei és országos történelmi versenyeken is jól szerepeltek.
Az érettségivel és a versenyekkel, különösen az Anaplasis elnevezésű országos versennyel kapcsolatos feladatait mindig magas színvonalon végezte. 2000-ben megkapta a dunaújvárosi Örökmozgó-díjat.
Kollégái, tanítványai szeretik, becsülik és elismerik kimagasló tevékenységét.
A mindig elhivatott, magas színvonalú, és örökösen megújulni vágyó pedagógusi munkájának elismeréseként Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Keszler Ágnes
1976 óta tanít a Széchenyi István Gimnáziumban. Szakmai felkészülését erősítendő éveken keresztül részt vett a matematika-, illetve a fizikatanárok országos vándorgyűlésein.
Munkáját az évek során lelkesen végezte és végzi jelenleg is. Következetes, precíz tanár, magas követelményeket támaszt a tanulók elé, lendületesen ösztönös munkára, tanulásra. Tanított a nyolcosztályos gimnáziumban, matematika-fizika tagozaton, voltak ESZÉF csoportjai az alapórás csoportok mellett. A tanítás minden színterén - korrepetálásoktól az egyetemi felkészítésig - lelkiismeretesen dolgozott és dolgozik, a tehetséggondozásra is mindig nagy hangsúlyt fektetett.
Az iskolai szakmai programokon is részt vett, szervezett, segített, feladatait korrekt módon oldotta meg. Osztályfőnöki munkája is igényes, határozott irányelveket adó volt éveken át.
1976 óta tagja a Pedagógus Szakszervezetnek, 1998 óta az iskolai alapszervezet titkára. 2010 júniusában kapta meg a Pedagógus Szakszervezet Eötvös József-emlékérem kitüntetésének arany fokozatát.
Kimagasló, és példaértékű munkájának elismeréseként Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Kósa Mihály
Kósa Mihály 1986. óta a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola vízvezeték - és központifűtés szerelő szakoktatója.
Szakmai felkészültsége sokrétű, munkájában pontos, precíz. Kapcsolatteremtő készsége kimondottan jó, közvetlen kapcsolatot ápol úgy tanulóival, mint kollégáival.
A sokrétű feladatok között képviseli a pedagógusok érdekeit az iskola alapszervezeti titkáraként, és a Városi és Regionális Pedagógus Szakszervezet elnökeként. Harcos, küzdeni tudó, önzetlen, segítőkész szellemű egyéniség.
Kimagasló munkát végez az iskola tanulói és felnőtt dolgozói szabadidős tevékenységének - táborok, csónaktúrák, szakkörök - szervezésében.
Munkája elismeréseként már több díjban is részesült, így például Honvédelmi Érdemrenddel is jutalmazták.
Munkájában, mint szakoktató elsősorban szakmai oktatást végez, a szakképzésben és a technikusképzésben egyaránt.
A tanulók külső területi munkáinak szervezésében és koordinálásában folyamatosan részt vesz.
Az oktatásban és a szakképzésben eltöltött 39 éves kiemelkedő munkája alapján elismeréseként Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Könczöl Margit
1970 óta dolgozik pedagógusként. Első munkahelye általános iskolában volt, majd 1977-től a Dunaferr Szakközép- és szakiskolában tanít.
Első diplomáját a Pécsi Tanárképző Főiskola magyar - történelem szakán szerezte, 1975-ben. 1989-ben részt vett a történelem tantárgy intenzív továbbképzésén, majd 2001-ben a Pécsi Tudományegyetem Bölcsész Karán történelem szakos bölcsész középiskolai tanári diplomát szerzett.
Szakmai - pedagógiai munkájára az igényesség, a lelkiismeretesség jellemző. Fáradhatatlanul tevékenykedik szaktárgyainak eredményes oktatásán. Az általa érettségire felkészített tanulóik hosszú évek óta eredményes vizsgát tettek. Osztályfőnöki feladatait példamutató lelkiismeretességgel látja el. Fontos feladatának tekinti a tanulók egyéni képességeinek, családi körülményeinek megismerését, az egyéni törődést igénylőkre való odafigyelést.
Az iskolai versenyek, vetélkedők szervezője, összefogója.
Tanítványait minden évben lelkiismeretesen készíti fel az érettségi vizsgára történelemórákon és érettségi előkészítő foglalkozások keretében. A vizsgázó diákok sikeres írásbeli és szóbeli vizsgaeredményei a tanárnő szakmai munkáját dicsérik.
Az oktatásban eltöltött 40 éves odaadó, kiemelkedő munkája alapján elismeréseként Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Laufer Lajos
Műszaki tanárként és gyakorlati oktatásvezető tanárként 1974 óta dolgozik a Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskolában.
Kiváló szakmai felkészültségű, lelkiismeretes, megbízható pedagógus, évtizedeken át lelkiismeretesen látta el a gyakorlati oktatással kapcsolatos szervezési, valamint oktató feladatokat.
Szaktanári feladatát mindig magas színvonalon látta el. Óravezetése lendületes, határozott, diákjai következetes magatartásáért mindig becsülték. Magyarázatai világosak, gondolatmenete jól követhető, precizitása példamutató. Tanítványai közül nagyon sokat szerepelnek kimagaslóan a technikusi minősítő vizsgákon. Egyes tanítványai országos műszaki versenyeken is jól szerepeltek.
Kollégái, tanítványai lelkesedésért, szabadidő-szervezői tevékenységéért is szeretik, becsülik, és elismerik kimagasló szakmai tevékenységét.
A hosszú idő óta magas színvonalon, és lelkiismeretesen végzett pedagógiai tevékenységének elismeréseként, Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjban részesül.
Nagy Istvánné
Édesanyja tanítói vénáját örökölte, 1973-ban a Bajai Tanítóképző tanítói szakán végzett. 1979 óta tagja a Dózsa György Általános Iskola tantestületének. Pályakezdő éveiben tanítóként dolgozott, ám hamarosan felfigyelt az iskolavezetés a magas színvonalú szakmai felkészültségére, jó pedagógiai érzékére, a tanulókkal szemben tanúsított kedves, szeretetteljes bánásmódjára és emberi vonásaiból következő segítőkészségére, példamutatására.
1985-től, mint igazgatóhelyettes irányította az alsós tanítók közösségét. Ezt a munkát is nagy igyekezettel és eredményesen végezte. Igazi vezető volt, akit kollégái nem kényszerűségből, hanem példaként követtek.
Véleményét elfogadták, nemcsak a fiatalabb korosztály, de a nála idősebb, tapasztaltabb kollégák is felnéztek rá szakmai munkája magas minősége és kedves, közvetlen természete miatt.
Mindig nyitott volt az újra, a szakmai módszertani megújulás fontos volt számára.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 28. 08:23, csütörtök | Bulvár
Csütörtöktől látható a Mi vagyunk Azahriah című film a mozikban
Csütörtöktől látható a Mi vagyunk Azahriah című film a mozikban. Az elsőfilmes Mazzag Izabella alkotását országszerte 93 magyar mozi tűzi műsorra.
2024. November 28. 08:22, csütörtök | Belföld
Két magyar film is díjat nyert a szicíliai Cataniában
A Semmelweis és az Elfogy a levegő című magyar filmek is díjakat nyertek a szicíliai Cataniában megrendezett KinEst Fest fesztiválon - közölte az MTI-vel a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán.
2024. November 28. 08:20, csütörtök | Bulvár
A Lukas Graham dán popzenekar is színpadra lép a 2025-ös Paloznaki Jazzpikniken
A Lukas Forchhammer énekesből és Mark Falgren dobosból álló dán popzenekar, a Lukas Graham is színpadra lép a jövő évi, 2025-ös Paloznaki Jazzpikniken - közölték a szervezők szerdán az MTI-vel.
2024. November 28. 08:19, csütörtök | Életmód
Öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdet lakossági ügyfeleinek az MVM
Az MVM 2024. november 29. és 2025. január 5. között több mint öthetes önkéntes kikapcsolási moratóriumot hirdet lakossági ügyfelei körében.