Hírek
2015. Február 28. 22:31, szombat | Helyi
Rosti félévszáda
A Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium Általános és Szakképző Iskola idén ünnepli fennállásának 50. évfordulóját, amelynek keretében gálaműsort rendez - Rosti-hét zárásaként - a Dózsa Mozi Centrumban, 2015. március 13-án.
Az iskola épületében délután 14:00 órától várják volt pedagógusokat, diákokat és dolgozókat egy meghitt teadélutánra.
Majd 16:30-tól a Dózsa Mozicentrum ad otthont az események sorozatának. Régi diákok és tőlünk indult művészek alkotásaiból kiállítást rendeznek. A tárlat egyben egy jótékony célt is támogat.
Az iskola volt diákja és jelenlegi dolgozója egy olyan fiatalnak gyűjt, akinek születési rendellenesség miatt nem fejlődöttek ki a végtagjai. A kiállítók: Balla Attila (festőművész-Csongrád), Farkas Mihály (festőművész-Kisapostag), Kiss Ervin Gábor (festőművész), Móder Rezső (Munkácsy-díjas, MM-díjas, szobrászművész, festőművész, tanár), Nyitrai Mihály (faszobrász), Pats József (festő), Rozsnyai Sándor (festőművész, tanár), Várnai Gyula (Munkácsy-díjas képzőművész, médiaművész) Wellser Gabriella (kerámikus-Rácalmás), Edó.
A kiállítást követően 17:00-tól kezdetét veszi a gálaműsor, ahol volt és jelenlegi diákjaik, tanáraik lépnek a színpadra. A gálaműsor után svédasztalos vacsora várja a vendégeket a mozi galériájában, illetve újra megrendezésre kerül a már hagyománynak számító Régi diákok bálja.
A Rosti bál jegyára: 2500 Ft
Bővebb információt az iskola titkára ad, a 25-510-600-as telefonszámon.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk, diákokat és pedagógusokat egyaránt!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
