Hírek
2015. December 31. 07:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Sűrűbben fogja ellenőrizni az MNB a brókercégeket
Sűrűbben fogja ellenőrizni a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a brókercégeket annak érdekében, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő a Quaestor-botrányhoz hasonló befektetési csalások -
jelentette ki az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában. Völner Pál elmondta, hogy helyszíni ellenőrzéseket is tartanak majd, hogy megállapítsák: valóban léteznek-e az árusított kötvények. Ezenkívül az elszámolási rendszerben is olyan szigorításokat vezetnek be, amelyek következtében naprakészen ellenőrizhetőek lesznek a cégek.
Az államtitkár szerint mind a brókerbotrányok kirobbanásában, mind a káresemények feltárásában nagy szerepe volt az MNB új jogosítványainak.
Hozzátette: a pénzügyi kultúrát is fejleszteni kell, hogy az emberek tisztában legyenek azzal, mikor helyeznek el betétet, és mikor válnak befektetővé.
A jegybank március 10-én függesztette fel részlegesen a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét, és felügyeleti biztost rendelt ki az észlelt szabálytalanságok miatt. Előző este a Quaestor-csoport kötvénykibocsátó cége, a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett. A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. mintegy 210 milliárdos vállalati kötvénykibocsátásából 150 milliárd fiktív volt. Az ügyben nyomozás indult, amelyben március végén letartóztattak három gyanúsítottat, köztük Tarsoly Csabát, a cégcsoport vezetőjét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
