Hírek
2012. Augusztus 31. 10:51, péntek |
Helyi
Forrás: Németh Tünde
Szirénapróba, ezúttal teljes és hangos
Minden hónap első hétfőjén délelőtt 11 órakor szirénapróbával tesztelik a szakemberek a Monitoring és Lakossági Riasztó rendszert. A próba legtöbbször rövid és halk, csak az az üzemkészség az ellenőrzés tárgya.
.Dunaújvárosban, a soron következő teljes üzemű próbára 2012. szeptember 03-án hétfőn, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság döntése alapján, 11:00 órakor kerül sor.
A Hangos üzemű (teljes körű) szirénapróba kapcsán a „Katasztrófariadó” és a „Riadó elmúlt” jelek kerülnek leadásra az előző évekhez hasonlóan. A havi rendszerességgel tartott csökkentett üzemű próbához képest, most úgy fognak megszólni a szirénák, mintha éles katasztrófahelyzet lenne.
A szirénák megszólalása ezekben az időpontokban csak a rendszer próbája, tehát a lakosságnak semmiféle teendője nincs.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
