Hírek
2012. Szeptember 08. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Táplálék-kiegészítő segíthet legyőzni az autizmust
Táplálék-kiegészítő segíthet legyőzni az autizmust - legalábbis egy ritka fajtáját, amelynek jellegzetes tünete az epilepsziás roham.
A San Diego-i és a Yale Egyetem professzorai ugyanis nemrég egy olyan genetikai mutációt azonosítottak, amely az autizmus egy ritka fajtájától szenvedő pácienseknél van jelen.
A csapat azt találta, hogy ezeknél a betegeknél jóval gyorsabb az úgynevezett BCAA nevű aminosav anyagcseréje. Szakemberek szerint minden autizmusban szenvedő beteg egyúttal epilepsziás is.
A kutatók szerint az előbbi felfedezést könnyen kezelhetik úgy, hogy egy egyszerű aminosav kiegészítőt adnak a betegeknek, amely kompenzálni tudja a gyorsabb anyagcserét annak érdekében, hogy az aminosav megfelelő szinten legyen jelen a vérben.
A kutatás első fázisában egereken tesztelték, úgy, hogy nagy dózisú aminosav-kiegészítőket adtak olyan kísérleti alanyoknak, akiknél korábban felfedezték az említett genetikai mutációt. Ezt követően a szakemberek pozitív eredményekről számoltak be, mert a vizsgálat azt mutatta, hogy a kiegészítővel normális szintre tudták emelni az aminosav szintjét a vérben.
A tudósok azt remélik, hamarosan embereken is alkalmazhatják a módszert a betegség kezelésére, valamint, hogy ennek a génmutációnak az ismeretében a csecsemőknél már korábban is diagnosztizálni tudják a betegséget - számol be a Fox News.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 09:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: rendszerváltó népünnepély lesz szombaton Budapesten
2026. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld
Kora nyáriasan kezdődik a hét, de a hét közepén lehűlés és eső érkezik
Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar.
2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
