Hírek
2017. Március 19. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól a katolikus templomokban
Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól egy héten keresztül a katolikus templomokban - közölte a Katolikus Karitász az MTI-vel.
A Tartós szeretet címmel meghirdetett országos gyűjtés során a hívek a templomokban az erre kijelölt helyen helyezhetik el felajánlásaikat. Emellett 16 egyházmegyei karitász központban és további hét gyűjtőponton, Budapesten például a Szent István-bazilikánál is várják a segélyszervezet munkatársai a felajánlásokat. Azt írták: bármilyen tartós élelmiszer, liszt, cukor, rizs, tészta, búzadara, olaj, konzervek, zacskós leves, tartós tej, keksz, édesség, lekvár, kávé, tea leadható, akár 1 kilogramm liszt is segítség.
Az adományokat a Katolikus Karitász önkéntesei személyesen juttatják majd el, átlagosan 8-10 kilós csomagok formájában a rászorulóknak. A kisgyermekes családok csomagjait a csoportok édességgel, apró ajándékokkal is kiegészítik.
Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatnak a hívek a karitász segítő munkájába, az 1356-os adományvonal hívásával 500 forinttal járulnak hozzá a rászorulók megsegítéséhez - olvasható a közleményben.
A tartósélelmiszer-gyűjtést a segélyszervezet minden évben megszervezi, tavaly 186 tonna élelmiszer gyűlt össze, amelyből több mint 25000 családnak, idős, beteg, egyedülálló embernek tudtak segíteni.
A karitász központok és a gyűjtőpontok címei megtalálhatók a karitasz.hu oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
