Hírek
2018. Október 01. 13:15, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Tizennyolc év fegyházra ítéltek a két kislányt megerőszakoló férfit Zalában
Két kislány ellen elkövetett szexuális erőszak és szexuális kényszerítés miatt 18 év fegyházbüntetésre ítélt a Zalaegerszegi Törvényszék egy többszörösen visszaeső férfit. Az ítélet nem jogerős.
A kiskorúakra tekintettel mindvégig zárt tárgyalás keretében zajló eljárás végén hétfőn csak az ítélethirdetés volt nyilvános, az indoklás már szintén zárt ajtók mögött hangzott el.
A vád szerint a férfi 2012 augusztusában az akkor még tíz évesnél fiatalabb unokahúgát a szomszéd faluban lakó nagyapjához vitte kerékpáron; a megszokott útról lekanyarodva egy elhagyatott háznál megállt, megütötte a kislányt, majd tiltakozása ellenére közösült vele.
A másik vádpont szerint a férfi 2014 augusztusától 2016 novemberéig akkori élettársának 12 éves kislányát rendszeresen szexuálisan molesztálta. A kislány tiltakozott, de attól tartott, hogy ha szól valakinek, a gyámhatóság elveszi őt és testvéreit az édesanyjuktól, ezért a történtekről nem beszélt senkinek.
A Zalaegerszegi Törvényszék szexuális erőszak és folytatólagosan elkövetett szexuális kényszerítés miatt 18 év fegyházbüntetést szabott ki a többszörösen visszaesőnek számító férfira, aki 2017 augusztusától előzetes letartóztatásban van. A vádlott és védője fellebbezést jelentett be az ítélet ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
