Hírek
2018. December 19. 11:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Tovább nőtt többfelé is a légszennyezettség
Tovább nőtt a szálló por miatti légszennyezettség - tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán az MTI-t.
Közlése szerint hét településen (Budapest, Miskolc, Putnok, Salgótarján, Szolnok, Tököl, Vác) egészségtelen a levegő minősége.
További 15 helyen (Ajka, Debrecen, Dorog, Dunaújváros, Eger, Esztergom, Győr, Kecskemét, Nyíregyháza, Pécs, Sajószentpéter, Szeged, Székesfehérvár, Szombathely, Várpalota) kifogásolt a levegő minősége.
Azt írták: az érintett térségekben egyre többen tapasztalhatnak légzőszervi tüneteket, mint például légúti irritáció, köhögés. A Nemzeti Népegészségügyi Központ a kerékpárosok számára javasolja a megfelelő védőmaszk (FFP2 vagy FFP3) viselését, és a forgalmasabb utak elkerülését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
