Hírek
2018. Május 25. 09:49, péntek | Helyi
Új térfigyelő-kamerák a város segítségével
Immáron hatvanra bővül a térfigyelő-kamerák száma, erről tartott sajtótájékoztatót városunk polgármestere és rendőr-kapitánya.
Cserna Gábor elmondta, hogy 13 kamerával lesz több feltehetően az év végéig, erről döntött városunk közgyűlése. A beszerzés nagysága miatt a közbeszerzési eljárás folyamatban, de így is év végéig kikerülnek a kamerák a legfontosabb közterekre.
A kamerák kihelyezésének helyét a rendőrséggel, a körzet képviselőivel egyeztetve és lakossági igényeket figyelembe véve döntöttek.
Ebből adódóan a következő helyszínekkel gyarapodik városaink tereinek figyelése:
Hengerész u. – Lajos király krt. kereszteződés
Erdő sor – Diófa u. kereszteződés
Apáczai Csere János u. 1. parkoló /Robinson kocsma előtt/
Tavasz u. 5. előtti kereszteződés
Bocskai István u. – Bóna István u. kereszteződés
Bercsényi Miklós u. – Weiner Tibor krt. kereszteződés
Váci Mihály u. – Pajtás u. csomópont
Petőfi liget
Táncsics Mihály u. piac mögötti parkoló
Aranyvölgyi u. – Baracsi u. kereszteződés
Építők útja – Vasmű út kereszteződés
Tolsztoj u. – Arany János u.
Barátság útja – Hangulat u.
Suszter Tamás rendőrkapitány hangsúlyozta, hogy a térfigyelőkamerák nagy segítséget nyújtanak a bűnmegelőzésben és felderítésben, de a közlekedési balesetek elbírálásánál is jelentős szerepük van.
Volt olyanra is eset, hogy egy betörő menekülését tudták megfigyelni a kameraképek segítségével. Nemcsak azonnali beavatkozáshoz nyújtanak segítséget, mivel 5 napig megőrzik a felvételeket későbbi visszajátszásra is lehetőséget adnak.
A több kamera figyeléséhez a személyzetet is bővíteni fogja városunk segítségével a rendőr-kapitényságunk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
