2024. május 6, hétfő - Ivett

2016. Október 18. 21:47, kedd | Helyi sport

Veszélyes döntetlen

Hétvégén a Kiskőrös otthonába látogatott a DAC férfi kézilabda csapata.

Izgalmakkal teli, 1 pontot érő döntetlent vívott ki a DAC férfi kézilabda csapata vasárnap a Kiskőrös otthonában. Csermák Gábor így értékelte a találkozót:

- Nem kezdtük jól a mérkőzést az ellenfél 6-2-re elhúzott. Ezután rendeztük a sorokat, a vezetést is átvettük, de azt nem tudtuk megtartani. Így a Kiskőrös vezetett a félidőben 15-14. A 2. játékrészt sokkal jobban kezdtük több góllal is elhúztunk, de a végén érthetetlen hibák miatt az ellenfél kiegyenlített, sőt a győzelmet is megszerezhette volna de az időn túli hétméterest elhibázták. (27-27)
Ezt a mérkőzést többször megnyerhettük volna de a hullámzó játékunk miatt ez nem sikerült.

Ám a juniorok már fegyelmezettebben játszottak, így ők a tavalyi NB II-es Dél-Kelet junior bajnokával mérkőzött meg, s meggyőző játékkal 25-33-as végeredménnyel hozták haza Dunaújvárosba a megérdemelt 2 pontot.

A fiúknak most egy hét szünet következik, ám a munka nem áll meg, hiszen fontos mérkőzések következnek.

Hazai pályán legközelebb október 29-én a Kalocsát fogadja a DAC csapata.

2024. Május 06. 12:45, hétfő | Életmód

A Tavaszi nagytakarítás kampányban 1500 köbméter szeméttől tisztult meg a természet

Negyedik alkalommal rendezték meg idén a Tavaszi nagytakarítás - Takarítsuk ki együtt a természetet! kampányt

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 12:42, hétfő | Külföld

Nem hadászati nukleáris fegyverek bevetését imitáló hadgyakorlatot rendelt el az orosz elnök

Utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni