Hírek
2020. Április 05. 08:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Virtuális kirándulásra biztatnak a természetjárók
A Magyar Természetjáró Szövetség is azt kéri, hogy a koronavírus-járvány idején mindenki maradjon otthon, és csak virtuálisan kiránduljon, online induljon a természetbe.
Mártonné Máthé Kinga, a szövetség marketingkommunikációs igazgatója szombaton az M1 csatornán elmondta, honlapjukon - szinte minden részletre kiterjedően - előre meg lehet tervezni a túrákat, amelyeket később, a járvány lecsengése után teljesíthetnek a kirándulók.
A megtervezett túraútvonalakat el lehet menteni, és okostelefon segítségével végigjárni, amikor eljön az ideje.
Hozzátette, nagyon sokan töltötték már le az applikációjukat, amelyen tervezni is lehet.
A túrázókon kívül akár tanárok is használhatják a Turista Magazin videóit, cikkeit, amelyeket online megosztanak - mondta Mártonné Máthé Kinga.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
