2024. május 4, szombat - Mónika

2015. Április 18. 21:08, szombat | Helyi sport
Forrás: Nemzeti Sport

DPASE - Puskás Akadémia (3:2)

Az utolsó 5 percig győzelemre állt a DPASE a Puskás Akadémiával szemben. Aztán... A 85. percben jött Lencse László, aki egyenlített, majd a 90. percben szerzett még egy gólt, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Dunaújváros PASE–Puskás Akadémia FC 2–3 (Csehi 18., Böőr 57. – 11-esből, ill. Lencse 27., 85., 90. – az elsőt 11-esből)

A Dunaújváros kezdte jobban a mérkőzést, ennek a 18. percben lett meg az eredménye. Böőr Zoltán jobbról, a tizenegyespont magasságából tette tovább a labdát, amit a becsúszó Csehi Tamás öt méterről laposan terelt a kapuba. 1–0

Nem mutatott semmi jel arra, hogy a Puskás Akadémia még az első félidőben egyenlít, mégis így történt: Lencse László és Villám Balázs ütközött a tizenhatos oldalvonalánál, erősen kérdéses, hogy belül vagy kívül történt-e szabálytalanság. A játékvezető szerint belül történt, a büntetőt Lencse varrta a léc alá. A hazai szurkolók perceken keresztül tüntettek igen harsányan az ítélet ellen. 1–1

A fordulást követően mozgalmasan indult a második játékrész, aztán a Dunaújváros jutott büntetőhöz, miután Kleinheisler László buktatta Nikházi Márkot a tizenhatoson belül, a játékvezető döntésével nem vitatkoztak a vendégek. A tizenegyest Böőr Zoltán lőtte jobbal a jobb alsó sarokba. 2–1

Sokáig úgy tűnt, hogy nem születik újabb gól, de aztán öt perc alatt fordítottak a vendégek: a 85. percben Lencse tekert 15 méterről a bal felső sarokba (2–2), majd Zsótér Donát labdaszerzését követően a 90. percben Lencse villant újra, ballal tekert a jobb alsó sarokba – triplája győzelmet ért csapatának. 2–3

A Dunaújváros kétszer is vezetett, de pont nélkül maradt, így maradt a tabella utolsó helyén, nem tudta befogni a Lombard Pápát, amely holnap játszik.
AZ ÁLLÁS 1. Videoton FC 23 18 4 1 54–8 +46 58
2. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 39–16 +23 50
3. MTK Budapest 24 16 1 7 35–22 +13 49
4. Debreceni VSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 24 11 7 6 36–24 +12 40
6. Kecskeméti TE 24 10 6 8 29–28 +1 36
7. Diósgyőri VTK 23 9 8 6 33–28 +5 35
8. Puskás Akadémia FC 24 9 5 10 26–28 –2 32