2014. Szeptember 03. 22:09, szerda | Helyi

Liga Kupa első forduló: győzelem!

Budapesten, az MTK otthonában lépett pályára csapatunk.

MTK – Dunaújváros PASE 2-3 (1-2)

Dobos Barna sportigazgató betartotta szavát, így olyan játékosok kaptak lehetőséget a kezdő tizenegyben, akik eddig kevesebb szerepet kaptak az NB I-es küzdelemben. A 8. percben Godslove harcolt ki egy szabadrúgást, melyet kitűnően gurítottak le Jakabnak, aki a védők mögül kilépve Groppioni mellett passzolt a kapuba (0-1). A 14. percben megint dunaújvárosi gólnak örülhettünk. Egy tanítani való kontratámadás után Pascua verte meg ellenfelét, majd a kijövő Groppioni fölött a kapuba emelt (0-2). Az első félidő közepén próbált több erőt beletenni az MTK a támadásaiba, melynek meg is lett az eredménye. A 31. percben egy szép passz után Csiki tört be a szélről középre, aki Dániel mellett elhúzta a labdát és az üres kapu közepébe passzolt (1-2). A második játékrészt az MTK kezdte jobban, akik az 50. percben Horváth góljával egyenlítettek (2-2). A végjátékban két veszélyes támadást vezettek a hazaiak. A 83. percben Sinan beadása pattan meg egy dunaújvárosi védő fején, majd Cseke lőhetett, de Dániel nagyot védett, majd Deutsch lőtt az oldalhálóba. Két perccel a vége előtt azonban ismét megszereztük a vezetést. Godslove lépett ki a hazai védők közül, aki Groppioni mellett talált a kapuba (2-3), ezzel kialakítva a végeredményt.

Játékvezetők: Takács János – Takács Gábor, Megyebíró János

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy T., Kálnoki Kis, Deutsch, Hajdú – Vass Á., Halmai, Kanta, Iyane – Horváth Zs., Csiki.
Cserék: Abu – Pölöskei, Vukmir, Cseke, Sági, Széles, Sinanovic. Edző: Garami József

Dunaújváros PASE: Dániel – Hangya, Sárközi, Farkas, Szalai – Petneházi, Lázár, Jakab, Ukwuoma – Pascua, Sóron.
Cserék: Milinte – Villám, Józsi, Csehi, RIbeiro, Orosz, Szekeres. Sportigazgató: Dobos Barna