2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2013. Július 17. 21:14, szerda | Helyi

Tábori Áron lett a letteknél az F-4S motorcsónak-világbajnok

A lettországi Alüksnében rendezték meg a július 13-14-i hétvégén az F-4S kategóriájú motorcsónak-világbajnokság idei harmadik futamát. A versenyt Tábori Áron, a Dunaújvárosi Vízi Sport Club versenyzője nyerte meg.

A hétvégi futamokon 10 ország 15 csapatának 18 versenyzője állt rajthoz, azonban a számos bukással tűzdelt verseny végén közel a felük haladt csak át a célvonalon. Tábori az időmérőn harmadik helyet ért el, az első futamban szintén harmadik lett, azonban a versenyhétvége további három szakaszában, a szeles idő nehezítette futamok során sokat sikerült javítania, így vasárnap végül a dobogó tetejére állhatott.

A mostani már a második VB-futamos győzelme volt idén a 80-as rajtszámmal induló, fiatal hazai versenyzőnek, aki így átvette a vezetést a UIM összetett pontversenyében. Jelenleg a litván Edgaras Riabko és a lengyel Adrian Maniewski követi szorosan Táborit a tabellán.
A világbajnokságot záró utolsó versenyre a július 19-20-i hétvégén kerül sor a svédországi Kilben.