2024. április 29, hétfő - Péter

2012. Április 08. 19:51, vasárnap | Helyi sport

Végig partiban - de a döntetlen elmaradt

Benne volt a döntetlen a mérikőzésben.DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA–MTK BUDAPEST 1–2 (0–2) Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Böcskei (Farkas B., Kovács P.)

DUNAÚJVÁROS: Abu – Urbán P., Beleuc, Salamon, Szolomájer – Vörös P. (Kocsis Gergő, a szünetben), Micskó, Márki – Godslove, Kocsis Gábor, Perovics (Kaszás, 66.). Vezetőedző: Jakab Elek

MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Vukmir – Könyves (Zsidai, 68.), Kanta J., Nikházi (Vass P., 60.), Ladányi (Balajti, 75.) – Tischler. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Tischler (0–1) a 36., Ladányi (0–2) a 37., Kocsis Gergő (1–2) az 51. percben

6.p.: Wolfe eladott labdáját Kocsis Gábor 30m-ről egyből kapura emelte, ívelése a felső léc fölött a hálóra vágódott.
13.p.: Wolfe cselezte befelé magát a jobb oldalról, majd 22m-ről fölé bombázott.
16.p.: Ladányi került helyzetbe, 17m-es jól eltalált lövését Abu a levegőben úszva ütötte szögletre.
22.p.: Vörös szögletét röviden szabadították fel a vendégek, Márki jobbal, 25m-ről a bal sarok mellé lőtt.
37.p.: Tischler 28m es szabadrúgásból, a későn vetődő hazai kapus mellett a bal felső sarokba zúdította a labdát.
0 : 1
38.p.: Középkezdés után labdát szerzett az MTK, Kanta indította a bal oldalon meglóduló Ladányit, aki pár méter labdavezetés után, 14m-ről a bal alsó sarokba lőtte csapata második gólját.
0 : 2
47.p.: Kanta 17m-es lövését ütötte szögletre jó érzékkel Abu.
51.p.: Kocsis Gergő 25m-es szabadrúgása megpattant a sorfalon, és a bal alsó sarokba vágódott.
1 : 2
53.p.: Villámlás és a hatalmas eső miatt a játékvezető megszakította a mérkőzést, amit 15 perc elteltével folytattak a csapatok.
54.p.: Könyves lőtt 19m-ről a jobb felső sarok irányába a ahzai kapus nagy bravúrral ütötte a léc fölé a labdát.
60.p.: Vadnai éles beadását Kanta becsúszva 7m-ről lőtte kapura, Abu reflexmozdulattal, lábbal hárított.
70.p.: Márki 17m-es kapura tartó lövését egy védő fejelte az alapvonalon túlra.
75.p.: Tischler ugratta ki Kantát, de Beleuc 7m-re a kaputól, bravúros becsúszással szerelte.
78.p.: Kaszás adott remek labdát Godslove-nak, 8m-es lövése lepattant Szekeresről, az oldalra vágódó játékszert a nagy helyzetbe kerülő Kocsis Gergő nem találta el az ötös vonalán.
80.p.: Szolomájer 23m-ről bombázott igen kevéssel a vendég kapu mellé.
85.p.: Márki emelt középre, a labda centikkel suhant el az érkező Kocsis Gábor előtt.

Az egyénileg képzettebb vendégcsapatnak végig egyenrangú ellenfele volt a DPASE, nem látszott meg a tabellán elfoglalt helyezésbeli különbség. Az első félidőben az egy perc alatt szerzett két góljával lélektanilag is nagy előnybe került az MTK, de a hazaiak a második félidő elején szépítettek, és innen ismét nyílt lett a mérkőzés. Volt helyzet mindkét oldalon, de az újvárosiak ismét hadilábon álltak a góllövéssel, így elmaradt a hőn áhított pontszerzés.
A két csapat szurkolótábora remek hangulatot hangulatot teremtett a stadionban.

Jakab Elek: – Második félidőben mutatott játékunkkal rászolgáltunk volna az egy pontra. Az MTK rutinból hozta a győzelmet.

Garami József: – A Dunaújváros mostani csapatával sokkal nagyobb játékerőt képvisel, mint az ősszel. Nagy küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet.

2024. Április 29. 17:27, hétfő | Belföld

Állami látogatásra Magyarországra jön a kínai elnök

Sulyok Tamás köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök meghívására állami látogatásra Magyarországra érkezik május 8-án Hszi Csin-ping kínai államfő

2024. Április 29. 17:26, hétfő | Külföld

Európai Autógyártók Szövetsége: sokkal több töltőpont szükséges az uniós klímacélok eléréshez

Az Európai Unióban évente a jelenleginél nyolcszor több elektromos járművek feltöltéséhez szükséges infrastruktúrát kell telepíteni 2030-ig az uniós klímasemlegességi célok eléréséhez

2024. Április 29. 17:26, hétfő | Kék hírek

Megszúrta tanulótársát egy lány a bőnyi Szent István Király Általános Iskolában

Megszúrta tanulótársát és súlyos sérülést okozott egy lány a bőnyi Szent István Király Általános Iskolában - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a police.hu oldalon.

2024. Április 29. 17:24, hétfő | Külföld

Romlott áprilisban a gazdasági hangulat az euróövezetben és az EU-ban

Áprilisban a várt javulás helyett romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben és az EU-ban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága, a DG ECFIN (Directorate General for Economic and Financial Affairs) hétfői jelentése